איך עובד גלאי עשן?

כיצד עובד גלאי העשן? מה אמורים לעשות כאשר שומעים את הגלאי פועל? היכן מומלץ להתקין גלאי עשן בבית?

פריצת שריפה בבית בזמן שאנחנו ישנים או לא שמים לב היא הסיוט הגדול של רוב האנשים. הפחד להיכנס לסטטיסטיקה של נפגעי השריפה גדולה גם כאשר מדובר על מבנים חדשים וגם ותיקים. למעשה, אין אדם שמוגן במאה אחוז מפני האפשרות שתפרוץ שריפה בביתו, לכן אמצעי הגנה והתראה הם הדרך היעילה ביותר להציל חיים. אז איך עובד גלאי עשן ומה התפקיד שלו? כדאי להמשיך לקרוא.

באילו מצבים נתקין גלאי עשן בבית?

ההמלצה כיום של שירות הכבאות וההצלה הנה להתקין בכל בית ובכל חדר בבית גלאי עשן. מדובר על אמצעי שנועד להציל חיים, להתריע מפני שריפה שמתפתחת ולאפשר זמן סביר לפינוי והצלת חיים. בכל בית ולא משנה מה גודלו, מומלץ להתקין גלאי עשן בכל חדר. אם בעבר היו אומרים שיש להתקין אותו רק במטבח, הכי ששינוי אורחות החיים שלנו והשימוש המוגבר בחשמל מצריך את התקנתו בכל חדר. כבר ראינו מצבים שבהם מטענים וסוללות ליתיום גרמו לדליקות בחדרי השינה, לכן אין להמעיט בצורך זה.

כיצד הגלאי עובד?

שאלת את עצמך איך עובד גלאי עשן? מדובר על מערכת פשוטה למדי וזה מדהים שעד כמה שהיא פשוטה, היא באמת מצילה חיים. בתוך גלאי העשן קיימת מערכת שנועדה לזהות עשן. מהרגע שהגלאי מותקן על התקרה ומופעל הוא יודע להישאר שקט כל עוד אין עשן וכאשר מתחיל להתפתח עשן המערכת מופעלת וישנו צליל התראה חזק. אנשים רבים יעידו כיצד הם שרפו חביתה והמערכת התחילה לפעול במטבח, דבר שמצד אחד הרגיז אותם אך מצד שני הרגיע אותם כי הבינו שהמערכת רגישה במיוחד.

כמה גלאים מומלץ להתקין והיכן?

ההמלצה הנה להתקין גלאי עשן במקומות מרכזיים בבית, אך כאשר מדובר על בית עם תשתיות ישנות או בית מעץ ההמלצה תהיה להתקין גלאי בכל חדר. רוב האנשים בעלי דירות ארבעה עד חמישה חדרים יתקינו גלאי אחד במטבח, רצוי לא מעל אזור הבישול ישירות אלא במרכז המטבח. גלאי נוסף יותקן בסלון ועוד שני גלאים באזור חדרי הילדים והמסדרון הראשי של הבית. ההמלצה היא להתייעץ עם גורם מקצועי לגבי בחירת מיקום הגלאים ומובן שמומלץ להוסיף אמצעי הגנה נוסף – מטף לכיבוי אש.

התקנה על פי התקן ובהתאמה לצרכי הבית

חברת ס.א.ן. פתרונות מתמחה בהתקנת גלאי עשן לכל סוגי הבתים והצרכים, תוך חשיבה מעמיקה על צרכי המבנה הייחודיים והספציפיים. אנו מבצעים התקנות לאחר מיפוי הצרכים בבית או בעסק, עם גלאי עשן מתקדמים מסוגים שונים עם תקן ישראלי 1220 פרק 5. אנו מבצעים התקנות מהירות, מקצועיות, עם סוללות שמחזיקות 10 שנים ותוך ביצוע ביקורת והוספת אמצעי כיבוי והגנה על פי הצורך. אחרי שהבנו איך עובד גלאי עשן הגיע הזמן להתקין אותו, שנדבר?