גלאי עשן לטופס 4

מדוע יש צורך בגלאי עשן כדי לקבל טופס 4? מי מאשר את גלאי העשן עבור הטופס המיוחל? מה ההבדל בין התקנים הנדרשים לאמצעי גילוי אש בבית פרטי לבין אלו הנחוצים בבניין מגורים?

טופס 4 הוא הטופס הסופי שמאשר כי הבניין או מבנה המגורים נבדק על ידי כל הרשויות הנדרשות כדי להבטיח את בטיחותו ותקינותו. מדובר על טופס שבוחן לעומק את מערכות החשמל, המים, העמידה בהיתרי הבנייה וכאמור גם את מערכות ההגנה וההתראה מפני האש. החוקים ברורים מאוד בכל מה שנוגע לבתים משותפים ובתים פרטיים, איש מקצוע שתחום התמחותו הוא התקנת גלאי עשן לטופס 4 ידע כיצד לעשות זאת במהירות, יעילות וללא תקלות מיותרות.

מהיכן נובעת הדרישה לגלאי עשן עבור טופס אכלוס?

כאשר מדובר על מבנים חדשים, התקנות כיום קובעות כי יש צורך במערכות לגילוי והתראה מפני עשן. מערכות אלה ובתוכן גלאי העשן, מהוות כלי עיקרי בהגנה מפני נזקי שריפות והן מחייבות בבנייה חדשה כדי למנוע מצבים בהם אין בבתים מערכות הגנה. בבתים ותיקים אמנם אין תקנות כאלה, אך גם בהם מומלץ ביותר להתקין גלאי עשן.

גלאי עשן 10 שנים

מי בודק את גלאי העשן כדי לאשר אותם?

כאמור, טופס 4 הוא הטופס האחרון שמאפשר את חיבור מערכת החשמל ואת הכניסה של הדיירים לביתם החדש. הוא תקף לבניינים רבי קומות כמו שהוא תקף לבית פרטי קטן. יש נושאים שניתן לדחות בהגשת טופס 4 אך נושאים שקשורים לבטיחות ובטח בטיחות אש אינם ניתנים לדיחוי. לכן, כאשר מבקשים טופס 4 יש לוודא כי בבית הותקנו על פי התקנות המחייבות גלאי עשן. מי שבודק את תקינות המערכות היא רשות הכבאות לה נציגים המתמחים בתחום זה בכל אזור מגורים.

האם ניתן לקבל טופס 4 ללא אישור של רשות הכבאות?

חד משמעית לא. לא רק שדרוש אישור של רשות הכיבוי כדי להגיש טופס 4, מדובר על התחום המורכב ביותר בטופס 4 אותו יש לאשר לפני הגשתו. כאשר מתקינים גלאי עשן לטופס 4 לא עושים זאת תוך גחמה אישית או מחשבה כיצד ייתכן ויש לעשות זאת, יש לעמוד בכללים ובתקנים נוקשים שנועדו כולם להבטיח את בטיחות המבנה ואת מערכת ההגנה לבני הבית.

אז מהן הדרישות לקבלת טופס 4?

הסעיפים בין מבנה בניין מגורים ובין בית פרטי שונים. כך לדוגמה בבניין משותף יש להתקין גלאי עשן בכל המקומות המיועדים וגם בבית הפרטי ובכניסה לכל חדר. בבניין המגורים המשותף יהיה צורך להתקין גלגלון באורך 30 מטרים עם מזנק צמוד, בבית הפרטי הוא יהיה ממוקדם בכניסה לבית וגם יהיה צורך במטף. במבנים מסחריים המערכת תהיה מורכבת עוד יותר ויהיה הבדל גם בין התקנות המחייבות של מבנה מסחרי לבניין משרדים.

עושים את העבודה עבורך

חברת ס.א.ן. פתרונות מתמחה במתן פתרונות והתקנה של גלאי עשן לטופס 4 זה שנים רבות ולה מערכות מתקדמות ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום. בכמויות גדולות הנחה וסוללות שמחזיקות 10 שנים עם תקן 1220 פרק 5. רוצה לשמוע עוד? כדאי להשאיר פרטים.